“Bunun bir rüya olduğunu, gözlerimi sıkıca kapatıp açarsam her şeyin eskisi gibi olacağını düşünmeye çalışıyorum.”
Kıyamete on dört gün kaldı. Uzaydaki küçük mavi noktaya, yeryüzüne, dünyamıza, 2011GV1 isimli bir asteroit çarpacak, yaşam sona erecek. Amerika’ya tam bir kaos hâkim. İnsanlar bodrum katlarına, sığınaklara kapatmış kendini, marketler yağmalanmış. Paranın hiçbir anlamı yok artık; içme suyu paha biçilemeyecek kadar değerli.
Fakat Dedektif Hank Palace’ın çözmesi gereken son bir gizem daha var. Kız kardeşi Nico, göktaşını durdurabileceklerini düşünen bir grubun arasındaydı en son. Kıyameti engellemenin mümkün olmadığına inanan Hank ise bu dünyadaki tek yakını olan kardeşiyle beraber karşılamak istiyor her şeyin sonunu. Fakat zaman azalıyor ve kardeşini arayan Hank terk edilmiş hayvanat bahçelerinden, fast food restoranlarından geçiyor, en sonunda ulaştığı ıssız karakoldaysa korkunç bir suç mahalliyle karşılaşıyor.
Kıyamet Polisi üçlemesinin son romanı Bir Dünya Dert her şeyin aniden nasıl bitebileceğiyle yüzleşiyor ve Hank “katil kim” sorusunun ötesinde bir gizemle son defa karşı karşıya kalıyor: Sevdiklerinizi korumak için neleri göze alırsınız? Ve Dünya’daki son günlerinizi nasıl geçirmeyi tercih edersiniz?
“Sürükleyici ve merhametli bir kitap; aceleci değil, gergin ve bunaltıcı değil, dokunaklı.” –Tor.com
“Winters, Cormac McCarthy’den sonra yok oluşun eşiğindeki bir dünyanın en gerçekçi tasvirini sunuyor bize.” –Sci Fi Magazine
“Winters’ın kıyamet polisiyesinde öyle sarsıcı bir bilimkurgu niteliği var ki klasik bir dedektif hikâyesi olmaktan çıkarıyor onu.” –New York Times Book Review

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786258475906
Yayın Tarihi :2022-02-09
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Bir Dünya Dert / Kıyamet Polisi 3
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :264
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ben H. Winters
Çevirmen   : Şefika Kamcez
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler